پیشنمایش آنلاین قالب

بیوگرافی بازیگر شقایق فراهانی

 • Shjaghayegh-Farahani-1

  نام: شقایق
  نام خانوادگی : فراهانی
  تاریخ تولد : ۱۳۵۱/۵/۲
  محل تولد : تهران
  مدرک تحصیلی: دیپلم گرافیک و فارغ التحصیل نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی

  —————————————————————————————————–
  شقایق فراهانی متولد ۲ مرداد ۱۳۵۱ در تهران  بازیگر ایرانی است. دیپلم گرافیک را از هنرستان هنرهای تجسمی گرفته و فارغ التحصیل نقاشی از دانشگاه آزاد اسلامی است.

    او فرزند بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم نیا، و خواهر بزرگتر گلشیفته فراهانی، بازیگران سینما و تلویزیون میباشد.شقایق از همان کودکی همراه پدر و مادرش بهزاد فراهانی و فهیمه رحیمی نیا به بازی در تئاتر پرداخت.

  او درباره رابطه خودش و پسرش گفته است:

  ما در زندگی هم روزهای سخت را تجربه می کنیم و هم روزهای خوب و شیرین و این خوشبختی ماست که زندگی مان یکنواخت نیست و فراز و نشیب دارد. وقتی اتفاق بدی پیش می آید احساس می کنیم غم دنیا در دل ما می نشیند. این را من از روی تجربه شخصی می گویم. رابطه من و پسرم به گونه ای است که با اینکه فرزند طلاق بوده سعی کرده ام کمترین مشکل را با او داشته باشم. در این راه سعی کرده ام با کمک گرفتن از مشاور و روانشناس با پسرم به نوعی برخورد کنم که اعتمادش را جلب کنم و بیش از هر چیزی یک دوست برای او باشم و امیدوارم موفق شده باشم. گاهی مسائلی در زندگی پیش می آید که کنار آمدن با آنها شاید یک عمر زمان ببرد اما خدا را شکر تمام تلاشم این بوده که پسرم به آگاهی لازم برسد.


  دنیای بازیگری:

  او با حضوری کوتاه در فیلم لیلا وارد عرصه سینما شد. وی در فیلم چتری برای دو نفر توانست توانایی های خود را به نمایش بگذارد. بازی او در این فیلم کاملا بر بازی بازیگران مقابلش رضا کیانیان و هدیه تهرانی برتری داشت. شقایق فراهانی با بازی بسیار خوبش در فیلم پروانه در سطح بین المللی هم توانست موفقیت هایی را بدست آورد.

  کلاه پهلوی پس از کیف انگلیسی، دومین سریال تاریخی سید ضیاءالدین دری است که به تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان برای پخش از شبکه اول سیما تولید شده است.

  شقایق فراهانی در سریال انقلاب زیبا نقش مانیا را بازی می کند. در خلاصه داستان این سریال  آمده است: زیبا و حامد که مدت ها است در یک موسسه رسانه ای با یکدیگر همکار هستند تصمیم به ازدواج می گیرند. جابر پدر زیبا در کودکی، او و همسرش را با بی مسئولیتی ترک کرده و از کشور خارج شده است. او در خانواده ای با تفکرات شبه مدرن بزرگ شده و در این زمینه تفاوت هایی با عمار دارد، اما با این وجود آن دو به یکدیگر علاقمند هستند.

  فیلم شناسی:

  ۱۳۹۲     خواب زده ها
  ۱۳۹۲     روز رستاخیز
  ۱۳۹۲    سایه روشن
  ۱۳۹۲    متروپل
  ۱۳۹۲    به تهران خوش آمدید
  ۱۳۹۲    کلاشینکف
  ۱۳۹۱    بی خداحافظی
  ۱۳۹۰    خنده در باران
  ۱۳۹۰    گناهکاران
  ۱۳۸۸    باغ قرمز
  ۱۳۸۸    روز رستاخیز
  ۱۳۸۷   محاکمه در خیابان
  ۱۳۸۷   دل شکسته
  ۱۳۸۷   وقتی همه خوابیم
  ۱۳۸۶   دایناسور
  ۱۳۸۶   مظفرنامه
  ۱۳۸۵   مقلد شیطان
  ۱۳۸۵   مهمان
  ۱۳۸۵   نصف مال من، نصف مال تو
  ۱۳۸۴   راه طی شده
  ۱۳۸۴   صحنه جرم، ورود ممنوع!
  ۱۳۸۴   قلقلک
  ۱۳۸۳   شارلاتان
  ۱۳۸۲   پروانه ای در باد
  ۱۳۸۰   آدمک ها
  ۱۳۸۰   سیندرلا
  ۱۳۷۹   چتری برای دو نفر
  ۱۳۷۹   سمفونی تاریک
  ۱۳۷۹   شب های تهران
  ۱۳۷۹   شهرت
  ۱۳۷۹   صدای سخن عشق
  ۱۳۷۷   طوطیا

  ۱۳۷۷   عشق کافی نیست
  ۱۳۷۷   مهره
  ۱۳۷۵   لیلا

ارسال دیدگاه